بیست و پنجمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی علوم و صنایع غذایی ایران

"دومین کنگره بین المللی و بیست و پنجمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران" همچون سال های گذشته با حمایت و همکاری انجمن متخصصین علوم و صنایع غذائی مازندران، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنایع غذائی و با حضور شرکت‌های صنایع غذایی داخلی و خارجی در اردیبهشت ماه 97 برگزار می‌گردد.

احتراما به اطلاع می رساند بنا بر درخواست های مکرر و متعدد شرکت کنندگان گرامی مبنی بر تغییر تاریخ کنگره به علت بارندگی و وضعیت جوی نامساعد مازندران در بهمن ماه و برگزاری آن در فصل بهار جهت بهره گیری از طبیعت زیبای این استان، زمان برگزاری کنگره به پنجم و ششم اردیبهشت ماه 1397 (چهارشنبه و پنجشنبه) تغییر یافت.
 
لازم به ذکر است صرفا زمان برگزاری کنگره تغییر یافته و مهلت ارسال مقالات کامل و تکمیل ثبت نام ثابت است.
به اطلاع شرکت کنندگانی که چکیده مقاله آن ها پذیرفته شده است می رساند،جهت بارگذاری فایل مقاله کامل(متن کامل مقاله به همراه چکیده فارسی و انگلیسی) از قسمت "مقالات من " در صفحه کاربری خود وارد شوید و با کلیک بر روی گزینه اصلاح مقاله مورد نظر، فایل جدید را بارگذاری نمایید.
شرکت کنندگانی که مقالات شان پذیرفته شده می بایست ضمن بارگذاری رسید پرداخت هزینه ثبت نام، آخرین نسخه مقاله را که شامل چکیده فارسی و انگلیسی می باشد( حتی در صورتی که مشمول اصلاحیه نشده باشد) بارگذاری نمایند.
متقاضیان محترم شرکت در کارگاه ها، لطفا برای ثبت نام در کارگاه به لینک "کارگاه های آموزشی" موجود در وبسایت کنگره مراجعه فرمایید.
شرکت کنندگانی که مقالات انگلیسی‌شان به صورت سخنرانی پذیرفته شده، در صورت تمایل به ارائه به زبان انگلیسی آمادگی خود را به دبیرخانه کنگره اعلام نمایند.
مهلت ارسال چکیده مقالات پایان یافت.
با توجه به اتمام زمان ارسال مقالات علاقمندان میتوانند برای ارسال مقالات خود به سایت همایش و نمایشگاه مواد اولیه و افزودنی های مورد مصرف در تولید انواع مواد غذایی به آدرس اینترنتی ifstaaddetives.ir مراجعه نمایند.
مقالات پژوهشی برگزیده کنگره در مجلات علمی - پژوهشی معتبر وزارت علوم (ISC) به چاپ خواهد رسید.